Girişimsel Nöroradyoloji Uzmanı Doç. Dr Eren Erdem

Hakkında1990 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’ni bitiren Doç. Dr. Eren Erdem, 1993 yılında New York Suny Üniversitesi’nde Radyoloji ihtisasına başladı. 1998 yılında uzmanlığını tamamlayıp, ilk önce Philadelphia Çocuk Hastanesi’nde Nöroradyoloji üst ihtisası, sonrasında ise, Boston Lahey Klinik’te Nörovasküler ve Girişimsel Nöroradyoloji üst ihtisasını tamamladı.

2000 yılında Arkansas Üniversitesi’nde akademik kariyerine başlayan Doç. Dr. Eren Erdem, burada Endovasküler Nöroradyoloji kürsüsünü kurdu ve Arkansas eyaletindeki ilk Anevrizma ve AVM Endovasküler tedavilerini gerçekleştirdi.

Arkansas Üniversitesi’nde 13 yıl boyunca Bölüm Başkanı olarak görev alan Doç. Dr. Eren Erdem, burada  1o sene sure ile calistigi Prof. Dr. Gazi Yaşargil ile 2007 yılında Arkansas Senatosu tarafından eyalet teşekkür plaketi ile ödüllendirildi.

2014 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Arkansas eyaletinde Baptist Medical Center – Little Rock hastanesinde çalışmaya başlayan Doç. Dr. Eren Erdem, burada hala Bölüm Başkanı olarak part time olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Aynı zamanda İstanbul’da da çalışma hayatına ve ameliyatlarına devam eden Dr. Erdem, mesaisinin çok büyük bir bölümünü İstanbul’da geçirmekte, Anadolu Yakası Ataşehir’de bulunan ALLE Klinik’te hastalarını görmekte ve çeşitli hastanelerede tedavi seçenekleri sunmaktadır.

Akademik kariyerinde bir çok etkinliğe katılan Doç. Dr. Eren Erdem’in 50’nin üzerinde yayınlanmış makalesi ve bildirisi bulunmaktadır. Dünya’da Kifoplasti (çökme kirigi) tedavisini en çok yapan birkaç doktordan birisi olan Doç. Dr. Eren Erdem, ayrıca sakroplasti prosedürünü de ilk yapan doktorlardandır ve bu tedavi yöntemi ile ilgili patenti bulunmaktadır.

Doç. Dr. Erdem, Girişimsel Nöroradyolog olarak beyin, baş-boyun ve omurgadaki vasküler problemleri,  kasıktan giriş yaparak minimal invaziv prosedürüyle damar yolundan tedavileri planlar. Bu şekilde beyin anevrizmalarını, vasküler malformasyonları ve bazı beyin tümör türlerini tedavi eder.

Baş ve boyun bölgesinde kanayan lezyon ve kitleleri başarılı bir şekilde tedavi edebilir. Aynı şey omurga ve omurilik için de geçerlidir.

Ayrıca, anjiyoplasti, baş ve beyindeki damarların stentlenmesini gerçekleştirir. (karotis, vertebrobaziler arterler ve orta serebral arterler) Pıhtı bulunan damarların özel cihazlarla başarılı bir şekilde temizlenmesini ve pıhtıların çıkarılmasını sağlar.

Serebral sistemdeki vasküler çalışmaların yanı sıra boyun ve belde sinir bloğu ve disk herniasyon tedavisi, Kyphoplasty ile kırıkların tedavisi ve radyo-frekans ablasyonuyla metastazın giderilmesi de dahil olmak üzere minimal invaziv omurga ağrı yönetimlerinde 20 seneye yakin tecrübesi bulunmaktadır.

Bu gelişmiş prosedürlerin ve tedavilerin yanında Dr. Erdem, Nöroradyoloji alanında gerçekleştirilen yenilikler konusunda güçlü bir geçmişe sahiptir. StabiliT (Vertabral Augmentation System) klinik uygulamaları konusunda Dfine tıbbi cihaz şirketi ile istişarede bulunmuş ve bu cihazla ilgili ilk bilimsel makaleyi yazmıştır.

Ayrıca, Sacroplasty ve Kyphoplasty alanında, Medtronic firması ile birlikte çalışan Eren Erdem, adına patentli yeni cerrahi teknikler geliştirmiştir. 

Akım çevirici anevrizma tedavisinde aktif olarak halen ABD’de doktorları eğiten Dr. Erdem, inme tedavisinde damar yolundan ABD’de geliştirilen yeni tedavileri kullanan doktorların öncülerindendir.

Doç. Dr. Eren Erdem Çalışma Konuları:

– Beyin anevrizma tedavisi
– Beyin vaskuler malformasyon tedavisi
– Akut felç (inme) tedavisi
– Karotis ve beyin damar stent ve balon tedavisi
– Psodotumor cerebri venoz stent tedavisi
– Omurga çökme kırığı tedavisi
– Omurga metastaz tedavisi
– Omurga kireçlenme tedavisi
– Bel fıtığı (ameliyat gerektirmeyen bel fıtıklarında) tedavisi
– Omurga ağrılarında en yeni ve açık cerrahisiz müdahaleler0123456789001234567890

Meslekte başarılarla dolu geçen yıllar…

YIL


0123456789001234567890

Yetiştirilip, mesleğe kazandırılan öğrenciler…

Yetiştirilen Öğrenci012345678900123456789001234567890

Farklı konuların işlendiği toplamda 120 makale, sunum ve daha fazlası…

Sektörel Bildiri


01234567890.012345678900123456789001234567890

Hayatına pozitif yönde dokunulan mutlu hasta sayısı

Ve Çok Daha Fazlası…
Doç. Dr. Eren Erdem’i, sosyal medya hesaplarından

Takip Etmeyi Unutmayın!

Doç. Dr. Eren Erdem’i Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube’dan takip edebilirsiniz.Doç. Dr. Eren Erdem Tüm Hakları Saklıdır.